Як правильно зняти мірки ноги для індивідуального пошиття взуття?

   Індивідуальне пошиття - це зняття мірок Ваших ніг (підйом і повнота стопи, обсяг щиколотки та гомілки), а також врахування при пошитті усіх анатомічних особливостей стопи (кісточки, набряки, тощо). Ну і звісно ж ми врахуємо Ваші особисті смакові уподобання!

   Розмір ноги для індивідуального виготовлення взуття потрібно знімати ввечері, коли до ніг підливає кров. 

   Основне значення мають розміри стопи і гомілки, як їх визначити показано на малюнку нижче:

Індивідуальне_пошиття_взуття_Львів

Довжина стопи - відстань від найбільш виступаючої точки 1 п'яти до найбільш виступаючої точки 2 на першому або другому пальці
Ширина стопи - відстань по лінії перетину I, проведеної через зовнішній пучок (точка 3) перпендикулярно дотичній ОУ до внутрішнього краю стопи
Ширина п'яти - відстань по лінії перетину III, проведеної через центр п'яти перпендикулярно дотичній ОУ
Периметр поперечного перерізу стопи по лінії I, що проходить через зовнішній пучок (точка 3) перпендикулярно дотичній ОУ
Периметр поперечного перерізу стопи по лінії II, що проходить через середину довжини стопи (точка 4) перпендикулярно дотичній ОУ (прямий підйом)
Периметр косого перетину стопи по лінії IV, що проходить через згин гомілковостопного суглоба (точка 5) і найбільш опуклу точку 6 п'яти (косою підйом)
Периметр перетину по лінії V, що проходить через найбільш опукле місце щиколотки
Периметр перетину по лінії VI, що проходить через найбільш вузьке місце гомілки над кісточкою
Периметр перетину по лінії VII, що проходить через найбільш широке місце гомілки (литковий м'яз)
Периметр перетину по лінії, що проходить на рівні верхнього канта (краю) чобіт. Ця лінія не позначена на малюнку 1 (висота чобіт залежить від обраної Вами моделі).


   Щоб правильно зняти мірку з ноги, на рівну підлогу потрібно покласти аркуш паперу, щоб його краї виступали за контури Вашої стопи з усіх боків. Після цього, сидячи на стільці, потрібно поставити ногу на лежачий на підлозі аркуш паперу, щоб гомілка була у вертикальному положенні (перпендикулярно до підлоги). Нога при цьому повинна бути одягнена в шкарпетку або панчоху. Якщо все готово - то беремо грифель, стержень від олівця або ручки (потрібно щоб пишучий предмет якомога точніше прилягав до контуру стопи, але не заходив за нього і був перпендикулярним до аркушу паперу) Контур потрібно обвести починаючи із середньої точки п'яти, по внутрішній стороні і закінчуючи великим пальцем. Потім те ж саме зробити з зовнішнього боку, і отримати замкнений контур стопи. Наприклад, як на малюнку нижче.

Індивідуальне_пошиття_взуття_Львів1

   Потім, на цьому аркуші потрібно провести осі Х і У відносно контуру Вашої стопи, як на першому малюнку.

   Довжина стопи вимірюється від найбільш виступаючої точки п'яти до кінця першого або другого пальця.

   Вимірювання параметрів Вашої стопи з 1 по 3 не викличе труднощів.

   А для вимірювання стопи і гомілки доцільно користуватися вимірювальною гнучкою стрічкою з міліметровими розподілами. Вимірювальну стрічку потрібно накладати при рівномірному натязі, не здавлюючи ногу. Прийоми обміру стоп показані на малюнку нижче:

Індивідуальне_пошиття_взуття_Львів3

   При визначенні об'єму стопи в пучках, край вимірювальної стрічки повинен знаходитися з внутрішньої сторони стопи на найбільш опуклому місці внутрішнього пучка, а з зовнішнього боку - на найбільш опуклому місці зовнішнього пучка. Обсяг стопи в підйомі визначають вимірювальною стрічкою, яку прикладають на найбільш високу точку гребеня стопи у верхній її частині і на найбільш увігнутий ділянку в її нижній подсводной частини. Для вимірювання обсягу стопи через згин і п'яту, стрічку розташовують на стопі біля її згину, а в задній частині - через нижню точку опуклості п'яти. Гомілку внизу вимірюють в найбільш вузькому місці - над щиколоткою. Стрічка повинна знаходитися на одному рівні і не мати перекосів.

   Результати вимірювань - це розмірні ознаки Вашої стопи під номерами від 1 до 10 з точністю до міліметра записуйте прямо на аркуші з контуром Вашої стопи. Там же запишіть дані про можливі відхилення в будові ноги і Ваші додаткові побажання. Аналогічно проведіть вимірювання для Вашої лівої ноги. Для цього використовуйте новий аркуш чистого паперу.

   Після чого два листа з вимірами направляйте нам на електронну пошту [email protected], або приходьте до нас і ми Вам допоможемо!